Czy BYOD to właściwa droga dla każdego

W dzisiejszych czasach oszczędzanie pieniędzy jest koniecznością dla każdej firmy. Pieniądze nie rosną na drzewach, a jeśli chcesz odnieść sukces, musisz znaleźć sposoby na oszczędzanie pieniędzy, bez negatywnego wpływu na wydajność i morale.

Jeśli weźmiemy pod uwagę niektóre z największych wydatków w biurze, z pewnością warto zwrócić uwagę na technologię. Komputery, laptopy, telefony komórkowe, sprzęt do wideokonferencji, drukarki, oprogramowanie - wszystko to kosztuje, ale jest niezbędne do tego, aby praca była wykonywana jak najlepiej.

Jak więc można zaoszczędzić na jednym z największych wydatków firmy?

Pomysł BYOD, czyli przynieś swoje własne urządzenie.

BYOD ma wady i zalety, ale jest to inicjatywa, która pozwala pracownikom nadal być produktywnymi, mieć sprzęt potrzebny do wykonywania pracy, a jednocześnie obniżyć koszty. Zasadniczo oznacza to, że pozwalasz pracownikom przynosić do biura własne urządzenia, na których pracują, a następnie zabierają je ze sobą do domu.

Prawdopodobnie od razu można zauważyć problem związany z bezpieczeństwem cyfrowym, ale BYOD ma kilka obejść, które mogą sprawić, że ryzyko związane z bezpieczeństwem będzie znacznie niższe. Oznacza to, że Twoi pracownicy mogą usiąść na swoich designerskich krzesłach biurowych z własnym laptopem i kontynuować dzień pracy.

Zobacz ten film, aby uzyskać więcej informacji

BYOD może z łatwością wpasować się w środowisko biurowe, ale może też powodować problemy. Wspomnieliśmy wcześniej o ryzyku związanym z bezpieczeństwem - co się stanie, jeśli jeden z pracowników będzie pracował nad czymś wrażliwym, a jego laptop zostanie skradziony w drodze do domu? W takim przypadku . należałoby podjąć działania zmierzające do zainstalowania szyfrowanego oprogramowania na każdym urządzeniu, na którym pracują pracownicy w ramach BYOD.

Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla każdej firmy, ale jest to pomysł, który może się sprawdzić w wielu firmach, zwłaszcza małych, które starają się zaoszczędzić pieniądze na niektórych większych wydatkach. Zasadniczo oznacza to, że nie trzeba kupować nowych laptopów i urządzeń mobilnych, a zamiast tego zamiast tego Twoi pracownicy korzystają z urządzeń osobistych. Strona dlatego masz więcej pieniędzy w firmie, które możesz zainwestować w nowe produkty lub przeznaczyć na renowację, wykorzystując modne meble biurowe, które zrobią odpowiednie wrażenie i wzbudzą nowe zainteresowanie do firmy.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że pracownicy zdalni już pracują w systemie BYOD. Pracownicy ci pracują w innym miejscu, niezależnie od obecnego systemu biurowego, i korzystają z własnych urządzeń technologicznych, aby wykonać swoją pracę i przesłać ją do Ciebie. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w przypadku wielu freelancerów i pracowników zdalnych, więc pozwolenie pracownikom na przynoszenie swoich urządzeń do biura nie jest niczym innym. Pod warunkiem, że rozwiążesz wszelkie potencjalne problemy związane z bezpieczeństwem, jeśli praca, którą wykonuje Twój pracownik, jest szczególnie wrażliwa, nie powinno być żadnych problemów z bezpieczeństwem biznesowym.

Wszystko sprowadza się do oszczędności kosztów.

Czy strona Ty pracownikom spodoba się takie rozwiązanie? Niektórzy mogą uważać, że konieczność przynoszenia do pracy własnego laptopa jest dość niepokojąca, a inni mogą to preferować. Wszyscy przyzwyczajamy się do urządzeń, z których korzystamy we własnym czasie, a to oznacza, że pracownicy mogą być dzięki temu bardziej produktywni. Oczywiście istnieje również możliwość wystąpienia konkurencji pojawiającej się na stronieco może nie być dobrym zjawiskiem. Jeśli jeden z pracowników ma śpiewającyi tańczący laptop, który przynosi do pracy, a inny pracownik ma a inny pracownik ma podstawowy model, mogą być kłopoty!

Mimo tej drobnej niedogodności BYOD ma swoich zwolenników i przeciwników. Do Twojej firmy należy indywidualna decyzja, czy BYOD to koncepcja, która pasuje do Twojej przestrzeni, a jeśli tak, to z pewnością może okazać się ogromną oszczędność kosztów ćwiczenia.

Autor

Paulina Szosa

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.