Trendy w świecie mebli biurowych w ostatnim kwartale 2016 roku

Trendy w zakresie aranżacji biur zmieniają się równie często, co preferencje w świecie odzieży, więc warto jest trzymać tutaj rękę na pulsie i podpatrywać nowe rozwiązania. W ostatnim czasie nowe, najmodniejsze rozwiązania to powroty do sprawdzonych już kiedyś kwestii.

Błękit i róż

Cały rok 2016 to rok błękitu i różu, ale jak nietrudno wyczuć, nie są to kolory najlepiej pasujące do przestrzeni profesjonalnej. Dominują one obecnie w domach, lecz jeśli nie chcemy stworzyć wrażenia infantylności gospodarza biura, trzeba do nich podejść rozsądnie. Powinny jak najbardziej być obecne, ale raczej tylko jako drobne akcenty przełamujące ogólnie ciemniejszą stylistykę ogólną.

Rośliny w biurze

Innym, bardzo ważnym i także powracającym do nas trendem, jest budowanie biurowych ogrodów. Oznacza to w pierwszej kolejności zaproszenie do biura dużej ilości roślin i wydzielanie dla nich specjalnego miejsca. Najczęściej są to hole, ale widać także inne opcje. Do tego dochodzi jeszcze znacznie bardziej liberalne wykorzystanie koloru zielonego w biurowej stylistyce. Co ważne, rośliny w biurze poprawiają jakość powietrza oraz samopoczucie pracowników.

Najpopularniejsze meble

Recykling

Dla odważniejszych właścicieli biur ciekawym pomysłem może być stworzenie przestrzeni recyklingowych. Jest to jeden z odłamów mody na ekologię, który przybrał formę zbliżoną do shabby chic, czyli prezentuje meble mocno zniszczone, metalowe i drewniane, które zostały poddane renowacji, lecz nie zostało to wykonane w sposób należyty. To oczywiście w całości gra pozorów, ale firmy z branży kreatywnej bardzo mocno cenią sobie taką pretensjonalną ekologiczność swoich wnętrz.

Duże grafiki

Ostatni z trendów aranżacyjnych nie dotyczy bezpośrednio mebli, ale dodatków. Postulowane jest bowiem umieszczanie na ścianach bardzo dużych grafik. Mogą to być naklejki, obrazy na płótnie podzielone na kilka mniejszych elementów, a nawet bezczelnie kiczowate, podświetlane neony. Mówiąc przewrotnie, ich zaletą jest to, że jak tylko się znudzą za kilka tygodni, usuniecie ich zajmie moment.

Autor

Kacper Kaczor

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.