Dlaczego projekt biura pomaga w tworzeniu dobrego wrażenia?

Bez wątpienia słyszałeś stare powiedzenie, że "pierwsze wrażenie jest wszystkim". To nie jest kłamstwo. Im lepsze wrażenie zrobisz na kimś, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie on postrzegał Cię w pozytywnym świetle. Z biznesowego punktu widzenia oznacza to również, że z większym prawdopodobieństwem powrócą do Twojej firmy po towary i usługi, które świadczysz, polecając je jednocześnie znajomym i rodzinie.

Pierwsze wrażenie obejmuje wiele różnych obszarów. Sprawdź poniższą infografikę, która mówi o tym, jak szybko tworzymy nasze wrażenie o kimś lub o czymś.

Źródło - https://www.womenonbusiness.com/wp-content/uploads/2014/08/First-Impression-infographic.jpg

Jak widać, jest to dość szybki proces!

Więc, jak projekt wnętrza Twojego biura i ogólne odczucie przestrzeni łączy się z tym?

W dużym stopniu.

Sposób, w jaki Twoje biuro jest zaprojektowane, udekorowane i ułożone mówi o Tobie. Zapewnia swoim pracownikom czuć się komfortowo, wspierane, i podniósł się podczas ich dni pracy, a także daje odwiedzającym prawo wiadomość o tym, kim jesteś jako firma. Twój projekt biura powinien być zgodny z Twoją tożsamością jako firmy, np. powinien mówić o rzeczach, które oferujesz.

Kiedy ktoś wchodzi do Twojego biura, będzie skanować obszar, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Spojrzy na to, jak biuro jest rozplanowane, spojrzy na rodzaje mebli, które masz i czy ludzie siedzą zbyt blisko siebie, a także spojrzy na wystrój i zdecyduje, jak to sprawia, że czują się. Z tego wszystkiego szybko stworzą wrażenie, jak Twoja firma się do nich odnosi.

Jeśli źle zaprojektujesz, możesz dać im złe wrażenie. To może wpłynąć na ich decyzję, czy kupią lub zamówią coś od Ciebie teraz i w przyszłości.

Bardzo łatwo jest powiedzieć, że ogólne pomysły na projekt biura są tylko tym - pomysłami, ale tak nie jest. Istnieje powód, dla którego projektowanie wnętrz i rozmieszczenie przestrzeni jest tak wielką rzeczą w tych dniach. Zwracamy na to uwagę podświadomie i kiedy wiemy, jak wykorzystać jego moc, możemy zapewnić, że ludzie widzą nas w najlepszym możliwym świetle.

Z drugiej strony, posiadanie dobrej jakości układu i projektu oznacza, że pracownicy będą cieszyć się pracą w biurze i morale będzie wyższe. Kiedy ktoś wchodzi do biura, w którym panuje wysoki poziom morale, może to poczuć. Przestrzeń sprawia wrażenie bardziej pozytywnej i podniesionej. Jednak, gdy wchodzą do przestrzeni, która jest dość niska w morale, to czuje się negatywnie, a cała energia pokoju jest drenaż.

Jest tak wiele powodów, dla których projektowanie biura w pozytywny i uważny sposób jest tak ważne.

Autor

Julia Kosoń

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.