5 najważniejszych czynników motywujących w miejscu pracy

Aby pracować jak najlepiej, trzeba mieć motywację. Nikt nie jest w stanie pracować na wysokim poziomie, gdy siedzi za biurkiem z poczuciem braku wyobraźni, dyskomfortu i pragnieniem, by zegar ruszył.

Każdy ma inne wyobrażenie o tym, co jest motywujące, a co nie, ale istnieje kilka wspólnych idei, z którymi zgodzi się większość ludzi. Jako menedżer musisz dowiedzieć się, co motywuje Twoich pracowników i wykorzystać te informacje, aby stworzyć środowisko pracy pełne inspiracji, wysokiego morale i podekscytowania, używając najlepszych mebli biurowych, aby zapewnić im wsparcie i komfort.

Co więc dokładnie motywuje ludzi w środowisku biurowym? Przyjrzyjmy się 5 najważniejszym czynnikom.

Satysfakcja z pracy

Jeśli lubisz swoją pracę, masz wysoki poziom satysfakcji z pracy i jesteś na tym samym poziomie co Twoi koledzy, będziesz się cieszyć swoimi dniami, a nie starać się je przepracować. Siedzenie na krześle w sali konferencyjnej i marnowanie czasu nie jest przyjemne, a już na pewno nie jest motywujące!

Satysfakcja z pracy wynika z wielu różnych czynników i często może być kwestią indywidualną, ale kluczowe znaczenie ma zapewnienie, aby pracownicy byli stymulowani w pracy, regularnie poszukiwali swoich pomysłów i czuli się wysłuchani.

Morale

Morale idzie w parze z satysfakcją z pracy, a w zasadzie ściśle współgra z każdym innym czynnikiem, o którym teraz wspomnimy. Biuro o wysokim poziomie zbiorowego morale będzie biurem wydajnym i doskonałym miejscem pracy. Prawdopodobnie będzie wyposażone w meble biznesowe odpowiednie do wykonywanej pracy i będzie miało środowisko pracy zespołowej, w którym panuje atmosfera "wszyscy za jednego i jeden za wszystkich". Gdy morale są wysokie, pracownicy czują się zainspirowani i zmotywowani do cięższej pracy; z drugiej strony, gdy morale są niskie, sytuacja staje się odwrotna.

Poczucie wartości

Bardzo ważnym elementem motywacji, ściśle związanym z morale, jest poczucie bycia wysłuchanym i wartościowym. Ludzie mają wrodzoną potrzebę bycia potrzebnym i pożądanym, ale potrzebują także, aby ich słuchano i aby czuli, że są ważni. Taka sama sytuacja ma miejsce w pracy. Dlatego menedżerowie powinni zadbać o szybkie i sprawne rozwiązywanie konfliktów, prowadzić politykę otwartych drzwi, a pracownicy powinni wiedzieć, że mogą zwrócić się do menedżera z każdym problemem i że zostaną potraktowani poważnie.

Cel, do którego warto dążyć

Każdy potrzebuje czegoś, do czego mógłby dążyć, w przeciwnym razie trudno będzie o motywację! W takim przypadku wyznacz cele dla swoich zespołów i upewnij się, że wszyscy siedzący w swoich designerskich fotelach biurowych wiedzą, co muszą robić każdego dnia i za co są odpowiedzialni. Jeśli zamierzasz rekrutować nowych pracowników na wyższe stanowiska, upewnij się, że dajesz swoim obecnym pracownikom możliwości awansu i być może rozważasz systemy nagród dla swoich zespołów.

Komfortowe i inspirujące środowisko pracy

Nikt nie czuje się zmotywowany, gdy odczuwa ból lub dyskomfort, dlatego należy znaleźć odpowiednie meble biurowe dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników, a także elementy tworzące środowisko, z którego będą dumni. Pomyśl o szklanym biurku, które będzie odbijać światło i poprawiać nastrój w biurze, uwzględnij naturę, otwórz okna i w zasadzie spraw, aby przestrzeń była miejscem, w którym pracownicy chcą pracować, a nie miejscem, do którego czują się zobowiązani chodzić każdego dnia! W ten sposób motywujesz ich do pracy, do cięższej pracy i podnosisz morale, a to daje ogromne korzyści!

Motywacja jest istotnym elementem sukcesu. Nie da się prowadzić dobrze prosperującej firmy, jeśli pracownicy nie są zmotywowani do wykonywania pracy. Morale odgrywa w tym wszystkim ogromną rolę, a sprowadza się to do zapewnienia pracownikom możliwości sprawdzenia się, bycia wysłuchanym, poczucia komfortu i czerpania radości z miejsca, w którym pracują każdego dnia. Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, motywowanie pracowników nie jest wcale takie trudne!

Autor

Kacper Kaczor

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.