Meble biurowe: gorące trendy w aranżacji biur

Sposoby aranżacji biur się zmieniają razem z naszymi potrzebami. Przerabialiśmy już kilkuosobowe gabinety, boksy czy modę open space. Warto zobaczyć w jakim kierunku obecnie idą zmiany. Mamy obecnie najnowsze trendy w aranżacji biur Integracja z nowymi technologiami Nowe technologie będą nam ułatwiać pracę na wielu płaszczyznach. Projektanci mebli stanęli w obliczu dużego wyzwania.

Jak zapanować nad otaczającą nas praktycznie zewsząd technologią?

Kanały kablowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem i pojawiają się obecnie w biurkach oraz w meblach w salach konferencyjnych. W najnowszych projektach towarzyszą im odpowiednie listwy, które są wyposażone w gniazdka elektryczne oraz porty USB, dzięki którym nie będzie już problemu z podłączeniem smartfonu do komputera.

Bliżej natury

Praca pochłania znaczną część naszego dnia. Będzie można to odczuwać zimą, gdy po wyjściu z biura będzie się robić ciemno. Projektanci więc szukają takie rozwiązania, dzięki którym we wnętrzach biur będzie jak najwięcej natury. Chodzi o to, by ją zaprosić do środka. Hitem stają się między innymi panele drewniane na ścianach. Takie rozwiązanie sprawia, że we wnętrzu będzie dużo ciepła oraz naturalności. Coraz chętniej wybieramy również rośliny doniczkowe. W niektórych firmach to również pracownicy zajmują się kwiatami, co ma być ich obowiązkiem zachęcać ich do pracy.

Wykorzystanie przestrzeni biurowej

Drewno oraz roślinność to nie wszystko. Przygotowuje się takie opcje, że biuro jest prawie jak prywatne wnętrze, nie ma już surowych przeszkleń. Rozwiązania mają być domowe, przytulne. Co ciekawe nowy trend jak mówią psychologowie jest istotny, w takim wnętrzu jesteśmy bardziej kreatywni, przygotowani do wykonywania różnorakich zadań.

Wspólna przestrzeń

Sofy biurowe mają zastosowanie nie tylko w pokojach dla kierownictwa. Są one również dobrym dodatkiem w miejscach dla pozostałych pracowników. Pełnić będą wiele różnych funkcji. Służą za przestrzeń kreatywną, miejsce odpoczynku oraz mniej oficjalnych spotkań. Trzeba pamiętać, że ważne są także ergonomiczne fotele. Chodzi o komfort dla pracowników.

Autor

Kacper Kaczor

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.