Komfortowa poczekalnia dla klientów

Poczekalnia jest miejscem niezbędnym wszędzie tam, gdzie klient będzie zmuszony do odczekania na przyjecie w biurze lub na zainteresowanie się nim przez pracowników. To ona, a nie sam pracownik zdecyduje o pierwszym wrażeniu, jakie klient będzie miał w nowym miejscu.

W jaki sposób odpowiednio zaprojektować taka przestrzeń i co w niej umieścić?

Kolorystyka

Znanym faktem jest to, że kolory wpływają na nasz nastrój oraz zmieniają nasze nastawienie. Trzeb to wykorzystać we wszystkich poczekalniach. Odpowiednie kolory sprawią, że petenci będą spokojniejsi, a czas oczekiwania minie im w przyjemniejszej atmosferze. Najlepszy w tym celu jest każdy kolor pastelowy, na przykład zielony lub niebieski. Dla celów estetycznych można dołożyć akcenty pomarańczowe i żółte, ale należy unikać koloru czerwonego, który może pobudzać.

Wygodne siedzisko

Odpowiednie meble w poczekalni muszą zapewniać komfort, co w pierwszej kolejności oznacza wygodne siedziska. Nic nie jest w stanie tak łatwo przegonić czekającego w poczekalni klienta, jak twarde i niewygodne krzesła. Najlepsza będzie sofa lub po prostu porządne fotele.

Wystrój poczekalni

Galeria

Poczekalnia nie może być nudna. Zazwyczaj w praktyce oznacza to zawieszenie kilku obrazków i nie jest to rozwiązanie złe. Marnujemy jednak w ten sposób okazje, by zaprezentować klientom nasze sukcesy, opowiedzieć grafiką o firmie czy przekazać jakieś istotne informacje. Dekoracje muszą być ładne, ale nie przeszkadza to w żaden sposób temu, by były też pouczające.

Coś do zabicia czasu

Kiedy klient może pooglądać coś ciekawego na ścianach i poczytać jakieś infografiki, czas będzie mu mijał znacznie szybciej. Trzeba jednak postarać się trochę bardziej i przynajmniej zapewnić coś do czytania. Warto postarać się jeszcze trochę bardziej i przygotować jakieś proste gry logiczne, krzyżówki i podobne propozycje. Klient, któremu w kolejce czas mija szybko, to klient zadowolony. Długie oczekiwanie jest zabójcze dla biznesu, a chwila spędzona bezczynie będzie się osobie oczekującej strasznie dłużyć.

Autor

Paulina Szosa

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.