Wentylacja biurowa DO i DON'Ts

Aby pracownicy czuli się komfortowo w swoim miejscu pracy, czy to siedząc w biurze, czy przemieszczając się, muszą mieć zapewnioną regularną i komfortową temperaturę i potrzebują dużo świeżego powietrza. Jest to trudne, biorąc pod uwagę, że biura zazwyczaj znajdują się w pomieszczeniach zamkniętych, więc jak można zapewnić odpowiednią jakość wentylacji w biurze i wokół niego?

Zagrożenia związane z niską jakością powietrza są poważniejsze, niż mogłoby się wydawać. Zapoznaj się z infografiką British Gypsum, która pokazuje ten problem.

Źródło: www.british-gypsum.com/evidence-space/work/the-importance-of-good-indoor-air-quality-in-the-work-place

Jak widać, dobrej jakości wentylacja jest niezbędna, ale jest wiele błędów popełnianych przez biura.

  • Otwierajokna - Otwórz okna i wpuść świeże powietrze! Naturalne i świeże powietrze jest zawsze lepsze niż sztuczne i sprawi, że Twoi pracownicy będą czuć się o wiele bardziej komfortowo i skoncentrowani. Czy myślałeś o wentylatorach okiennych?
  • Nie zapominaj o serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych - Zgodnie z ogólną zasadą urządzenia klimatyzacyjne powinny być serwisowane przez specjalistę co roku. Termin zależy od Ciebie, ale większość firm zaleca serwisowanie na początku wiosny, tuż przed rozpoczęciem intensywnego użytkowania urządzenia w miesiącach letnich.
    Zepsuta klimatyzacja nie zrobi dobrego pierwszego wrażenia na osobach siedzących na krzesłach w recepcji!
  • Przestrzegaj zasad serwisowania kotła - Upewnij się, że na bieżąco przeprowadzasz coroczny przegląd kotła i jak najszybciej sprawdzasz wszelkie problemy. Dobrym pomysłem jest również wymiana kotła, jeśli jest on już nieco przestarzały (od 8 lat wzwyż).
    Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na efektywności energetycznej i zapewni, że nie pojawią się żadne problemy.
  • Nie zapomnij o zieleni - Rośliny w biurze mogą pomóc w oczyszczaniu powietrza, a jest to bardzo tani i skuteczny sposób na zapewnienie lepszej jakości wentylacji.

Można również pomyśleć o dodaniu krzeseł z siatki, ponieważ pomagają one w cyrkulacji powietrza wokół ciała i są szczególnie dobre w miejscach pracy zespołowej.

Czy masz jakieś inne przydatne uwagi?

Autor

Julia Kosoń

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.