Ile kawy to za dużo?

Czy uwielbiasz filiżankę kawy rano, a potem jeszcze kilka w ciągu dnia, aby nie zasnąć i być produktywnym?

Jeśli kiwasz głową, jesteś w dobrym towarzystwie. Niezliczeni pracownicy biurowi polegają na kofeinie, która zapewnia im skupienie i czujność podczas pracowitego dnia. Problem w tym, że kawa ma zarówno swoje minusy, jak i plusy.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pijesz zbyt dużo kawy przy drogim biurku, pamiętaj o przestrzeganiu regularnych wytycznych.

Jakie są te wytyczne? Tutaj sprawa się komplikuje, ponieważ różne rodzaje kawy mają różne ilości kofeiny i zależy to od miejsca, w którym jest ona produkowana! Generalnie jednak, ogólna zasada mówi, że nie powinieneś pić więcej niż 400mg kofeiny w ciągu dnia, mając świadomość, że kofeina jest również obecna w innych rzeczach, takich jak cola. To w zasadzie równa się około 4 filiżanki kawy dziennie, ale każdy jest inny, więc należy monitorować, jak się czujesz.

Sprawdź tę interesującą infografikę na temat zalet i wad picia kawy.

Źródło - https://thebiznavigator.wordpress.com/2012/03/27/pros-and-cons-of-coffee-consumption-infographic/

Ile kawy wypijasz w ciągu dnia?

Autor

Kacper Kaczor

Redakcja insanity-records.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@insanity-records.pl

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyposażeniem biura. Radzimy, na które elementy warto zwrócić uwagę, oraz przekonujemy, że właściwe zaaranżowanie poczekalni wcale nie jest kosztowne.

Zadbaj o komfort swojego miejsca pracy.